Tričkohraní

Jsem sběratel, o tom žádná. Kromě mnohých jiných věcí se mi doma hromadí spoustu oblečení, které mi nějakým způsobem nesedí nebo se mi nelíbí, ale je mi líto cokoliv vyhodit. Může se to přece hodit! Pro letošní léto jsem si dala za cíl, zlikvidovat tyto hory zásob na horší časy a něco z nich vyrobit. První na  řadu přišla recyklace „nošenínehodných” triček. Vznikl tak obleček  do letních pařáků, které nás momentálně obšťastňují: sukně a pohodářské tílko.

retricko1

Výroba je velice jednoduchá.. Na výrobu potřebujete dvě trička, nůžky, nitě a bodne šicí stroj.

maskáč

P1000954

 

 

 

 

 

 

 

Rozevláté tílko

U vietnamčíků jsem zakoupila trikot v hodnotě 40 korun českých, velikost XL. Tričko jsem přehnula podélně napůl a upevnila špendlíky, stříhala jsem a sešívala jsem na stroji podle následujícího obrázku. Střih trička si můžete přizpůsobit podle svého vkusu.

návod1

Dolní okraj trička jsem zahnula do rubu a na stroji prošila kolem dokola, kromě jednoho malého kousku, kudy se poté pomocí zavíracího špendlíku prostrčila guma.

P1000959

A čupr trupr tílko je na světě.

 

 

 

Sukňa

Vytvoření apartní sukýnky je možná ještě jednodušší. Tričko jsem opět přehnula napůl, sešpendlila a stříhala jsem tentokrát podle tohoto schématu.

maskac navod

Potom jsem tričko obrátila do rubu a vzniklý tvar prošila podle dalšího obrázku. Toto šití určuje tvar sukně v pase, proto bude v horním okraji sukně nejužší a postupně se bude rozšiřovat. Je důležité, aby se v místě, kde nový šev navazuje na původní sešití boků trička, byl hladký přechod. Jinak by se v tomto místě na sukni dělaly nepěkné boule.

mas2

P1000974

Nakonec se horní okraj sukně dvakrát přehne do rubu a prošije a opět se nechá malý kousek nedošitý. Vznikne tak tunýlek pro gumu. A  je to!


P1000978

P1000979

 

 

Do horkých letních dnů neznám nic pohodlnějšího!


2 P1000990

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>