Ty vole, asi jsem romantik!

Ahojte. S Pájou jsme se shodly, že s přicházejícím jarem se nám do žil vlil nový elán a s ním i chuť zase začít plodit nějaká ta moudra na náš blog. Pro mne osobně je motivace o to větší, že jsem se právě přestěhovala do krásného pohádkového místa a pociťuji silnou touhu svoji radost z tohoto dobrodružství sdílet i s dalšími lidmi. Místo, kde se právě vyskytuji se jmenuje Gernik, nachází se mezi rumunskými kopci, kam kdysi odcházeli čeští osadníci. Tato oblast vám možná bude více říkat pod názvem Banát. Místo je to opravdu nádherné, přímo z chalupy máme krásný výhled na okolní kopce. Kamkoliv se člověk vydá na procházku, všude ho obklopují výhledy jako z Babičky od Němcové. Až je z toho cynik, jako já, celý rozněžnělý.

c

Jak už jsem říkala, na nějaký ten stres a ruch velkoměsta byste tu opravdu nenarazili. Stejně tak jsme se ovšem museli vzdát i jiných výdobytků moderního života, jako je splachovací záchod, sprcha, pračka, ústřední topení apod. Když jdete do krámu, je třeba počítat s pohyblivou otevírací dobou. Když je někde napsáno, že je otevřeno od pěti, do osmi by tomu tak opravdu mohlo být. Tady se prostě nikam nespěchá. Komické na tom je, že ačkoliv bytové zařízení není žádná moderna, ve vesnici je samozřejmostí přítomnost wi-fi, takže vám o tom všem můžu psát. :-)

Pojďte nyní tedy nahlédnout, jak si bydlíme v naší chaloupce. Toto je náš domeček, č.p.23. Bydlíme v části vesnice zvané Malá strana, tak když budete mít cestu kolem, tak se zastavte.

d

 

Máme pokojíček jako malovaný. A to doslova. Růžičky a svaté obrázky, kam se podíváš.

l

Pokoj je to ale prostorný a tak zbylo i místo pro můj šicí kout.

k

Kuchyňka je skromná, leč plně dostačující. Kamínka jedou o sto šest, zrovna včera jsme na nich smažili kopřivové palačinky. Doporučuji vyzkoušet, dokud jsou k mání čerstvé mladé kopřivy. Recept najdete na konci tohoto článku.

m

f

Po dobrém obědě je třeba umýt nádobí. Nejlépe se tak dělá na slunci v našem moderním mycím koutu.

g

Sprcha je vyhotovena v podobném duchu. Solární ohřev zajistí dostatek teplé vody pro nezbytnou očistu po těžké práci v zahradě. V budoucnu přibyde ještě závěs, takže no problem ani pro největší stydlíny. Povšimněte si rovněž, že sledujeme módní trendy. V poslední době se stává velice populární využití kamene a jeho imitací v koupelnách. Jdeme s dobou a náš sprchový rošt je vyroben z kamenů nalezených před barákem.

n

Výhled z naší zahrádky.

h

Před naší chaloupkou pohled nalevo.

aA napravo.

b

Když stojíte na druhém konci vesnice, můžete až skoro úplně vzadu vidět naší chalupu s modrými okenicemi.

i

To je k obrazové dokumentaci prozatím vše a teď slibovaný recept na palačinky.

Kopřivové palačinky

Nasbírejte si co nejmladší kopřivy. Pokud už jsou trochu větší (třeba 30cm) sbírejte jenom vrchní mladé lístky. Je opravdu důležité, aby kopřivy byly mladé, jinak je výsledné jídlo opravdu blivajz. Věřte mi, odzkoušeno. Jak asi každý tuší, kopřivy docela pálí, takže s rukavicemi neprohloupíte. Nasbírané kopřivy důkladně properte ve studené vodě a lehce pokrájejte. Poté je zalejte vroucí vodou a ještě tak tři minuty povařte. Velká hromada se po tomto kroku zdrcne na malou hromádku. My jsme k obědu ve třech lidech potřebovali celou tašku kopřiv. Odhadem tak 4-5 litrů.

Dále pokračujte jako při vaření klasického špenátu. Na pánvi lehce osmahněte nadrobno nakrájenou cibuli a česnek. Pak přidejte kopřivy, osolte, opepřete a zhruba deset minut duste. Nakonec se přidají rozkvrdlaná vejce, v množství podle osobních preferencí. Já dala dvě. No a máte hotový kopřivový špenát. Tím se plní klasické palačinky, tzn. Vejce, hladká mouka, mléko, trocha soli a kypřícího prášku do pečiva. Konzistence hmoty by měla být přibližně jako u smetany. Osvědčilo se mi nechat směs na palačinky alespoň půl hodinky odpočinout při pokojové teplotě. Palačinky smažte z obou stran na troše rozpáleného oleje. Výsledek by měl vypadat nějak takto.

eMějte se a smějte se. Brzy zase něco napíšu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>