Ema mele maso, aneb proč jíme maso tak často?

7227-1_n

Zdroj:http://www.bodyandsoul.com.au

Neodpustím si malé zamyšlení o nadkonzumaci masa. Nečekejte nechutné obrázky trpících zvířat ani „proti masový terorismus“, jak by se daly nazvat některé nadávky a odsouzení z úst některých militantních veganů. Nic takového. Já sama maso jedla vždy a má úplně nejoblíbenější jídla maso obsahují. V posledních několika letech jsem však svůj postoj k masu a jeho spotřebě změnila, nebyla to ale žádná razantní změna, prostě mi to tak připadá přirozené. Maso nepotřebuji jíst denně, naučila jsem se zpracovávat zeleninu v nejrůznějších obměnách. Vždyť zelenina je díky nespočtu druhů a v závislosti na zvolené úpravě mnohem rozmanitější nejen vizuálně, ale i chuťově a senzoricky. A o množství prospěšných látek nemluvě. Pojďme se podívat na tvrdá fakta. V České republice se v posledních letech zkonzumuje v průměru 74 kg na osobu a rok (ČSSÚ, údaje pro rok 2013). Podíl jednotlivých druhů masa je následující: 42 kg vepřové maso, 9 kg hovězí maso a 23 kg drůbež (souhrn nejkonzumovanějších druhů masa). Je nutno podotknou, že spotřeba masa dlouhodobě klesá, v roce 2005 se zkonzumovalo 81 kg masa.

Zdroj: http://meateatingamerica.blogspot.cz/ Graf porovnávající spotřebu masa v USA, vyvinutých zemích a  v zemích třetího světa

Zdroj: http://meateatingamerica.blogspot.cz/
Graf porovnávající spotřebu masa v USA, vyvinutých zemích a těch rozvojových

Světový průměr je 41 kg. Je to samozřejmě balancováno zeměmi třetího světa. Nejvyšší spotřeby dosahuje USA (120 kg), nejmenší Bangladéš (4 kg, některé zdroje uvádějí 7 kg). Je nutno podotknou, že spotřeba masa v téměř všech vyspělých zemích přesahuje světový průměr, mnohdy i víc než dvakrát. (Zajímavá tabulka zde, otázkou je přesnost dat, ta pro naší zemi jsou o pár kilo jiná, než která vydává náš statistický úřad). Nakonec bych pro zajímavost uvedla graf z mé diplomové práce, kde vidíte porovnání celkové spotřeby masa v kilogramech na obyvatele v ČR a našich sousedních zemích pro rok 2011. graf spotřeba masa U nás to koneckonců není nejhorší, prostor ke změně tu však je. Co z toho všeho vyplývá? Hlavní problém je, kolik masa jako takového se spotřebuje. Nadkonzumace masa v dnešním světě přináší problémy environmentální, etické ale i zdravotní.

 Zdroj: Jedna rodina o čtyřech lidech spotřebuje denně 1500 l vody (uvnitř domu), když si ale dá každý hovězí cheeseburger, stoupne spotřeba vody na 26 000 l. Neskutečné? Ano, chov dobytka a jeho zpracování je velmi náročné na vodu. http://www.onegreenplanet.org


Zdroj: Jedna rodina o čtyřech lidech spotřebuje denně 1500 l vody (uvnitř domu), když si ale dá každý hovězí cheeseburger, stoupne spotřeba vody na 26 000 l. Neskutečné? Ano, chov dobytka a jeho zpracování je velmi náročné na vodu. http://www.onegreenplanet.org

CO S TÍM? Nejdříve se každý z nás zamysleme, jak často maso jíme? Svačíme uzeniny, k obědu jíme vždy maso a to si dáme často i k večeři? Dále je důležité si uvědomit, proč jíme maso tak často? Neumíme vařit pouze se zeleninou, případně se sójovými výrobky? Nechutná nám jídlo bez masa? KOLIK MÁME MASA NA TALÍŘI? Při cestování po Asii jsem nikdy nezažila, že by maso tvořila 50% celkového pokrmu, tak jako to je u nás. Řízek s bramborem, karbanátek s kaší, maso s omáčkou a knedlíkem. U všech těchto typických jídel tvoří maso minimálně polovinu hmotnosti celého pokrmu (a to jste si ještě nepřidali „ten malinký řízeček navíc“). Také tato jídla miluju, ale lze k nim přistupovat i jinak. Méně masa a více zeleniny! Jak má každé vyvážené jídlo vypadat přehledně zobrazuje tento „zdravý talíř“, který v českém jazyce zpracovala Mgr. Margit Slimáková. Pokud se chcete dozvědět více, mrkněte tady.

Zdravý talíř. Zrdoj: margit.cz

Zdravý talíř. Zrdoj: margit.cz

 ODKUD NAŠE MASO POCHÁZÍ?

Když ve zprávách informují o zdražování maso (a natož vepřového), lid jde div ne do ulic. Ale víme jaká je opravdová cena masa? Dle mého je maso opravdu levné, jelikož i jako student jsem si ho mohla dovolit jíst téměř denně, ať už ve školní jídelně nebo menze nebo při každodenním vaření (teoreticky). Jasně, něco to stojí, ale když jsem studovala půlroku ve Švýcarsku, od místních studentů jsem se dozvěděla, že si maso tak často dovolit nemůžou, a tak když jsme se my vraceli po Vánocích na zkoušky, měli jsme auto naložené masem, které si objednali naši spolužáci. Jaký paradox, většinou se „pašuje“ zboží opačným směrem. Možná můj pobyt v zemi, kde jsem si maso mohla dovolit jen opravdu zřídka, mě naučil, že bezmasá jídla nemusejí být jenom smažená, ale mohou být opravdu výborná a plná živin.

KDE MASO KUPUJETE?

Jelikož jsem v rámci studií na České zemědělské univerzitě absolvovala předmět chov zvířat, moc dobře si uvědomuji, jak velký vliv má způsob chovu a jeho podmínky, porážka a atmosféra před ní, na celkovou kvalitu a hlavně chuť masa. Je děsivé podívat se na videa z ohromných farem a fabrik, kde vzniká maso, které skončí v chlaďácích zabalené v plastové krabičce 2x větší než je objem masa. Nebylo by lepší najít si masnu v našem okolí, dát si jednou práci a zjistit si, odkud maso pochází a podmínky chovu zvířat, z kterých bylo maso vyrobeno.

V dnešní době není rovněž problém na trzích nebo ve farmářských prodejnách sehnat výborné maso z ekochovů nebo si najděte farmu ve vašem okolí a pro maso jezděte rovnou ke zdroji a udělejte z pojídání masa opravdový svátek. Jasně, možná si řeknete, že maso je tam dražší, ale není tohle opravdová cena masa? A není ve finále levnější, když změníme přístup a dáme si ho na talíř menší množství i méně často? Video o produkci masa v obrovských fabrikách, část z fascinujícího dokumentu Samsara.

Jak změnit své návyky?

Začněte pomalu! Je to o návyku jako vše ostatní! Každý týden si dejte jeden den zcela BEZ MASA. Můžete se připojit k Paulovi McCarthnymu a jeho hnutí „Pondělí bez masa“ (Meat Free Monday) nebo vždy vybrat den, kdy se to zrovna hodí (nechystáte se s přáteli do restaurace, nemáte zbytky z víkendu atd.). U nás to funguje tak, že maso domů kupujeme max. jednou týdně. Občas si koupíme nějakou slaninku nebo klobásky na posezení s přáteli. Během všedních dní s masem vaříme málokdy, někdy však obědváme polední menu, a tak si ho taky s chutí dáme. Jeho čas nastává většinou o víkendu. Buď jsme pozváni na oběd k rodičům, anebo si z masa uvaříme nějaké „vymazlené“ jídlo. Myslím si, že nejlepší je maso připravovat, máme-li na to čas a můžeme mu věnovat náležitou péči. To, že orestujeme kuřecí do špaget, je stejně moc nevylepší a stejně tak přírodní plátek s bramborem není žádná zajímavá pochoutka. Je to na každém z nás, jak zodpovědně se k spotřebě masa postavíme, je důležité si uvědomit, že naše tělo není stavěné na to, jíst maso 3x denně 7 dní v týdnu, naší peněžence se uleví a životnímu prostředí jakbysmet.

KAM PRO INSPIRACI?

Na internetu a youtube naleznete spoustu receptů a videí na bezmasé pokrmy, které jsou mnohdy velmi zdravé a jednoduché na přípravu. Chcete-li se s neznámými potravinami naučit pracovat, můžete se také přihlásit na můj kurz Chutně, zdravě a rychle. Jak to máte se spotřebou masa vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>