Kvízová otázka pro dnešní den

Co je to?

no poo

Bystřejší hlavičky asi dospějí k názoru, že to budou nějaké nádoby a v nich pravděpodobně nějaké kapaliny.

A mají recht. Je v nich toto: jedlá soda s vodou a troška balsamica, taktéž ve vodném roztoku.no poo2

Nechystám se nic vařit, ani čisti usazeniny vodního kamene. Tohle je totiž už nějakou dobu  moje směska na mytí vlasů. Jako správný internetový prokrastinátor jsem nemohla nenarazit na články o No poo metodě. Tenhle způsob se mezi lidmi začíná rozmáhat jako chřipka. Propagátoři tohoto způsobu mytí vyzdvihávají no poo skoro do nebes. Zvědavost mi nedala a rozhodla jsem se to taky zkusit. Vlasy si takto myji už skoro tři měsíce a rozhodla jsem se, že dozrál ten správný čas, abych dalším zvědavcům mohla podat bližší a nijak nepřikrášlené info.

Hned na úvod je třeba říci, že se musíte obrnit trpělivostí. Přechodná doba, kdy si vlasová pokožka zvyká na život bez šampónu prý trvá 6-8 týdnů. Abych byla upřímná, ani po třech měsících jsem ještě nedospěla k výsledku, se kterým bych byla 100% spokojená. Bude to asi tím, že mytí vlasů bez šamponu není úplně pro každého. Lépe řečeno, ti méně šťasní (s jemnými a dosti mastivými vlasy) se potýkají s obtížemi. Slibovala jsem si, že by se mi vlasy mohly úplně přestat mastit. Bez mytí teď vydrží v přijatelném stavu přibližně 4-5 dní, což je oproti dřívějšku pokrok, nicméně já už jsem se těšila, jak si vlasy přestanu po čase mýt úplně a ani jedlé sody už nebude třeba. No, uvidíme, třeba ještě budu muset pár týdnů počkat.

Další problém se kterým jsem se potýkala, bylo vyladění správného množství a poměrů jedlé sody, octa a vody. Nakonec se mi nejlépe osvědčilo rozpustit jednu a půl polévkové lžíce, v 0,5l teplé vody. A Malého panáka octa, taky v 0,5l vody.Nejprve si mokré vlasy proplachuji sodou, lehce promasíruji a nechám chvíli působit. Pak je důkladně spláchnu pod sprchou a naliji na ně tentokrát octový roztok. Ten už se nemá splachovat, jelikož ale používám balsamico, které dost barví, vlasy poté ještě jednou oplachuji. Balsamico jsem začala používat, když jsem doma neměla běžný kvasný ocet. Úkolem octu je zneutralizovat velice zásadité prostředí ve vlasech, které vzniklo působením jedlé sody. Usoudila jsem, že tedy bude stačit cokoliv kyselého. Vyzkoušela jsem citrónovou šťávu a balsamicový ocet,  u něj jsem už zůstala.

Kdybych měla ohodnotit úspěšnost no poo metody, dala bych jí tak 70%. Určitý progres jako že jó, ale nenadchla. Neházím flintu do žita, budu testovat dál a vyhlížet lepší zítřky.

no poo 3Zatim pa

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>