Lidé suště!

P1060431

Zdravíčko přátelé, tak zase po delší době příspěvek z českých luhů a hájů. Nejprve jsem byla zcela ochromena ze stresíčku z blížících se státnic. Poté, co díky mé šťastné hvězdě dopadly státnice úspěšně, následovalo období oslavného alkoholového opojení. Nyní už jsem zpátky na zemi a pomalu se zase začínám věnovat svým koníčkům a běžným aktivitám. Jako třeba bylinkám. Teďka toho všude pučí tolik, že člověk neví, co dřív sbírat a zpracovávat. Mám pro vás ale pár osvědčených tipů, které během sychravé zimy zajisté oceníte. :-)

Tip č.1 – Jak sušit bylinky

Správný způsob sušení je při sběru léčivých rostlin jádro pudla. Bylinky se sbírají za slunného, suchého počasí. U květů především, není od věci dodržet také přibližně čas sběru. Nejvhodnější je to kolem poledne bo v časných odpoledních hodinách. Bylinky sbíráme do košíků nebo nějaké plátěné tašky, aby se nezapařily. Co nejdříve po nasbírání je potřeba bylinky začít sušit. Bylinky, u kterých sbíráte nať i se stonky, můžete svázat provázkem do malých snopků a sušit zavěšené vzhůru nohama. U drobných kvítků je nejlepší, když je rozprostřete na sušící síto z síťoviny s menšími dírkami. Pokud sítko nemáte, můžete je taktéž rozprostřít v tenké vrstvě na plech s pečícím papírem, dát je na suché místo a občas je lehce prsty nadlehčete. U většiny bylinek je nezbytné, aby se sušily někde, kde je šero. Na světle totiž ztrácejí účinné látky a také krásnou barvu.

bylinky sušení

Já suším u babičky na půdě. Střešní okénko jsem zastínila bavlněnou látkou, takže bylinky mají pološero. Ideální teplota pro sušení je kolem 45°C, což v létě na půdě není problém.

Tip č.2 – Květ černého bezu

P1060438

Černý bez suším nejradši. Zajedno se velmi snadno a rychle sbírá, zadruhé krásně voní a jemně osladí jakýkoliv bylinkový čaj. V neposlední řadě je to také výborná léčivá rostlinka. Květy bezu obsahují vitamín C a další látky, které působí podpůrně pro organismus. Taktéž se z něj dá dělat pleťová voda. S tou zatím nemám osobní zkušenost, ale rozhodně se chystám prubnout, takže dám vědět, jak funguje.

Černý bez je prostě bezva rostlina, s jeho sběrem neotálejte, na mnoha místech už začíná odkvétat, ale když vyrazíte hned, jak se počasí trochu umoudří, nějaký ještě nasbíráte.

Tip č.3 – Růžové okvětní plátky

P1060437

Nejléčivější jsou asi okvětní plátky z šípkové růže, ale sbírat se může i tak zahradní, pokud ovšem není postříkaná žádným sajrajtem! U nás na zahradě zrovna kvete jedna žlutá, tak jsem jí trošku oškubala ozdobu. :-) Růžové kvítky jsou výborným doplňkem bylinných čajů a výluhů do koupele. Říká se, že růže je typicky ženská rostlinka a pomáhá tak při léčení všelikých dámských neduhů.

Tip č.4 – Nasušte si i nějaké ty bobule

P1060443

Třeba takové lesní jahody se už taktéž dají v přírodě najít. Po usušení vám sice moc hmoty nezbude, ale pro ozvláštnění a provonění bylinkových čajových směsí se hodí výborně, Pokud si říkáte, že až usuším to málo, co je na obrázku, budu mít ještě větší málo, tak máte recht. :-) U sběru tohoto ovoce (ostatně jako u každého jiného) praktikuji metodu: tři do pusy, jedna do mističky. Sbírání se pak celkem protáhne.

Tip č.5 – Listy maliníku

P1060441

Maliny baští asi každý, ovšem málokdo ví, že i z listů můžete mít hodně užitku. Malinové listí pomáhá  při nachlazení a taky proti průjmu. Je to díky hojnému počtu obsažených tříslovin, díky nimž listí chutná lehce nahořkle. Já ho s oblibou v malém množství přidávám do čajových směsí. Nejlepší jsou mladé vrcholové lístky.

Tip č.6 – Nezapomeňte na stálice bylinkových zahrádek

P1060439

Meduňka, máta nebo šalvěj. Pokud se chystáte bylinkařit, sběrem těchto rostlinek rozhodně nic nepokazíte. Dají se využívat za čerstva i sušené. Máta v mojitu – nevěřím, že existuje někdo, kdo nezná. :-) Výborná je ovšem i ve džbánu s obyčejnou vodou z kohoutku. Stejně dobrá je na tento způsob i meduňka. Šalvěj zase využijte do různých salátu či při dochucování rybího masa. Všechny jmenované bylinky jsou ale skvělé i po usušení, Máta pomáhá při nachlazení v podobě čaje či při inhalování mátové páry. Meduňkový čaj zase zklidňuje nervy a pomáhá usnout (stejně jako pět piv :-) ). Sušená šalvěj je známá svými svíravými účinky, při dlouhodobějším popíjení čaje z šalvěje a yzopu omezuje pocení. Nesmí se to s ní ale přehánět, léčebná kůra by měla trvat maximálně měsíc.

P1060446Tak, snad jsem nezapomněla na nic, co jsem vám chtěla sdělit. Brzo očekávejte pokračování bylinkového seriálu, poněvadž toho je v přírodě opravdu spousty, hned jak to počasí dovolí, chystám se znovu na lov.

A co vy, naši milí čtenáři, vyrážíte taky někdy za sběrem bylin? Rozhodně doporučuji vyzkoušet, samotný sběr je totiž taky príma relax.

Brzy navi Zuzka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>