Jarní sebegruntování no.1

Ahój, po delší době tu máme na blogu příspěvek z českých luhů a hájů, nikoliv s Asie. A bude to na velice závažné a důležité téma:

JARNÍ ÚKLID TĚLA

Plánujete někdo? Nebo už jste v procesu očisty? Já úklid těla právě podstupuji a je to teda celkem fuška. Pokud tedy někdo uvažujete o něčem podobném, mohli byste tu dnes najít pár rad a tipů, které vycházejí z mých zkušeností z posledních několika týdnů. Naplánovat si očistu těla je totiž jedna věc, všechny ty plány dodržet je věc druhá.

V první řadě si každý, kdo se chce vyčistit, musí dopředu určit, jak moc do toho chce jít zvostra. Daleko lépe se totiž dodržují pravidla, která jsou jasně daná a v průběhu očisty se nemění. Já jsem si řekla: Když už, tak už. Kromě popíjení kopřivového čaje jsem nasadila jídelníček, ze kterého vypadlo celkem široké spektrum surovin. Na listině zapovězených mám v těchto týdnech veškeré moučné výrobky, cukr, maso, mléčné výrobky,vajíčka, KAFE a PIVO, veškerý ostatní alkohol, smažená jídla a v podstatě všechny průmyslově zpracovávané suroviny. Průměrný člověk (jakožto i já) po takovém osekání jídelníčku zjistí, že toho vlastně zas tak moc nemůže a musí si logicky položit otázku. A čím se budu celou tu dobu vlastně živit? Je velice užitečné plánovat si podrobně jídelníček na celý týden dopředu, hodit si to pěkně na papír a držet se toho. Nestane se vám pak situace, kdy máte hlad, nic není připraveno a zbufnete první věc, kterou najdete. A když už člověk jednou nedejbože zhřeší, neměl by si to příliš dlouho vyčítat, páč výčitky nic nevyřeší a ubírají elán do dalšího pokračování v očistě. Naopak, případné menší selhání můžete využít jako motivaci a pustit se do toho znovu a ještě s větší vervou.

 A jaké potraviny se tedy objevují v mém jídelníčku? Opravdu hóóódně rýže na všechny způsoby, ječné kroupy, jáhly, ovesné vločky trocha luštěn ,semínka a oříšky, po ránu ovoce, hodně čerstvé i tepelně zpracované zeleniny,rychlokvašená zelenina (o ní více v příštím příspěvku) a spousty naklíčených semínek a právě rašících rostlinek.

Jedním z hlavních pilířů očisty by také mělo být již zmíněné popíjení kopřivového čaje. Nejlepší a nejvydatnější kopřivovou kůru si připravíte z mladých výhonků kopřiv, které právě začínají rašit. Takže hurá na sběr! Hrst mladých výhonů zalijte 0,3 litry vroucí vody  nechte deset minut vylouhovat. Pak přidejte trochu citronové šťávy a nápoj plný zdraví je na světě. Tahle úžasná bylinka si zaslouží, abych o ní řekla něco více. Pomáhá totiž na celou řadu neduhů a kdyby to o ní všichni věděli, neustále by ji spásali. :-) Kopřiva celkově očišťuje tělo a především krev, rozpouští ledvinové kameny, ulevuje od kožních onemocnění, zvyšuje imunitu a čerstvé rostlinky jsou skvělým zdrojem pro doplnění železa v těle. Prostě superléčivá bomba, která si zaslouží uznání.P1060264

Velmi účinné detoxikační a sajrajty rozpouštějící schopnosti má také citrónová šťáva a jablečný mošt (pozor! pravý mošt bez konzervantů a cukrů). Právě tyto nápoje jsou součástí poněkud náročnější jaterní a žlučníkové kůry. Spočívá v popíjení epsomské soli, jablečného džusu, olivového oleje a citronové nebo grepové šťávy. Díky správnému kombinování a načasování z člověka vycházejí žlučníkové usazeniny a někdy i kamínky. Pěkný návod, jak to celé podstoupit najdete třeba u holek z Jakorybička. Nic vám nebudu nalhávat všechny ty drinčíky, které se během této kůry očišťují jsou celkem kekel, ale člověk na vše špatné zapomene v okamžiku, kdy vidí, co vypudil. :-) Tak tím bych pro dnešek povídání o očistě optimisticky zakončila. :-)

Zítra jdu nakládat novou várku rychlokvašky alias pickles, což je další úžasný elixír zdraví a navíc geniálně jednoduchý. Zítra bude návod. Zatím čágos.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>