Archiv pro rubriku: Móda

Variabilní ohoz 4v1

šaty3

Dneska mi Pája poslala krásné prosluněné fotky. Vážně se musím hodně držet, abych jí nezáviděla :-)

Ale o překonávání svých negativních emocí dneska mluvit nechci…na Pájiných fotkách si kromě krásné modelky, moře, pláže a exotické flóry, můžete povšimnouti pruhatého oblečku, který má Pája na sobě. Je to variabilní letní ohoz, který se může transformovat hned do čtyř podob: dlouhá sukně, sukně ke kolenům, šaty, top bez ramínek. Pája si u mě tento kousek objednala před odletem a slíbila, že pošle fotky ze slunných krajů. S pozadím ze šedivých mraků a zmodralá zimou by totiž při focení v Čechách asi moc velkou parádu nenadělala.

Nyní mi fotky poslala a zcela neskromně musím poznamenat, že k tomu připojila komentář, jak se jí variabilní šatky skvěle nosí, jsou z příjemného materiálu a že bych je měla nabízet v našem obchůdku.

Nuže dobrá, léto je sice ještě daleko, ale není nikdy od věci včas se na něj připravit. Šaty tedy nyní naleznete v nabídce našeho obchodu. Prozatím v pruhované modro-bílé variantě a šité na objednávku na konkrétní rozměry zákaznice. Brzy, doufejme, přibudou další barevné varianty.

šaty5 šaty4 šaty2 šaty 1šaty7

Staronové gatě aneb ať žije recyklace

 

 

 

 

 

nakole3

Do nového roku jsem v plné parádě vjela na novém bicyklu od Jéžíška a ve staronových kalhotách s vlastními úpravami. Původně jsem si je koupila v sekáči, v hrabárně v kulturáku. Jelikož přebírání nekonečného množství hadrů bytostně nesnáším, popadla jsem první kalhoty, které vypadaly přibližně na mojí velikost a mazala jsem pryč. Skvělá koupě, stály mě 40 korun a vypadaly jako nové. Po přezkoušení jsem ovšem zjistila, že mi jsou lehce kratší a ten tvar… no moc se mi nezamlouval.

Rozhodla jsem se tedy na nich vykutit menší úpravy. Pakliže máte doma široké těžce nemoderní kalhoty, velmi jednoduše si z nich můžete vytvořit poněkud štíhlejší model.

kalhoty původně

kalhoty detail

 

 

 

 

 

 

 

kalhoty špendlíky

Kalhoty si oblékněte na sebe a zašpendlete si na jedné nohavici požadovaný tvar kalhot. Nejvíce Materiál ubírejte z vnější strany nohavice. Špendlení provádějte před zrcadlem.

 

 

rub krsleni

Opatrně kalhoty svlékněte a otočte do rubu. V místech, která jsou spojená špendlíky, si udělejte značky krejčovskou fixou nebo mastkem. Kalhoty otočte do lícu, vytahejte špendlíky a znova otočte do rubu. Značky z míst, kde byly špendlíky, spojte do jedné linie. Podle této křivky poté ustřihněte přebývající materiál.

 

 

 

kok

strih kalhoty

šití detail2

Nezapomeňte si nechat 1cm přesah, který slouží jako švový přídavek. Nohavici prošijte podél vyznačené čáry a poté švový přídavek zastřihněte do roviny a začistěte entlovacím stehem. To je takový ten cik-cak.

Tak a máte jednu nohavici hotovou. Nyní kalhoty přeložte podélně napůl a sestřihněte druhou nohavici podle té první, již hotové. Opět sešijte a začistěte.

Pokud kalhoty mají délku pro překonávání brodů, můžete si je ještě snadno prodloužit proužkem nějaké kontrastní látky. Ustřihněte si dva pruhy látky, které jsou dlouhé jako obvod nohavice kolem kotníků + 2cm na švové přídavky. Šířka pruhu látky bude 2x konečná požadovaná šířka + 2cm na švové přídavky. Nejprve pruhy látky přehněte v polovině napříč, lícem dovnitř a okraje sešijte a začistěte entlovacím stehem. Proužek otočte do lícu a opět přehněte na polovinu, tentokrát podélně. Vzniklý prstenec navlékněte na nohavici (líc k lícu a nezačištěné okraje leží na okraji nohavice). Sešijte prstenec k nohavici a okraje opět začistěte.

lem

lem2

 

 

 

 

lem3

 

 

 

 

 

 

A je to!

na kole 2

Puntíkaté kšandy!

Pořídila jsem si kšandy! Tyhle rozverné červené šle s bílým puntíky jsou ideální doplněk do vašeho šatníku. Jsou opravdu úžasné a navíc hodně originální-v sobotu na jarmarku jsem v nich byla jediná (když nepočítám pár chlapečků předškolního věku).

Je jen na vás, jestli jimi budete doplňovat jednobarevné triko nebo modely s výraznými vzory, důležité je, že vás s nimi nikdo nepřehlédne!

Já jsem své kšandy od Kšandylindy doplnila náušnicemi se stejným vzorem od Made in Čičiland, plísňovými džegínami, jednoduchým bílým trikem, béžovými converskami a červeno-bílými ponožkami.

Jo a kvalita fotografií je dneska obzvláště mizerná, fotil mě přítel a tohle je z těch 50 fotek nejlepší výběr, na ostatních jsem nejmíň dvojitá.

IMG_20140827_174550_hdr

CYMERA_20140827_213103

CYMERA_20140827_212214 CYMERA_20140827_212630CYMERA_20140827_212458CYMERA_20140827_213605 CYMERA_20140827_215329CYMERA_20140827_220457

Tričkohraní

Jsem sběratel, o tom žádná. Kromě mnohých jiných věcí se mi doma hromadí spoustu oblečení, které mi nějakým způsobem nesedí nebo se mi nelíbí, ale je mi líto cokoliv vyhodit. Může se to přece hodit! Pro letošní léto jsem si dala za cíl, zlikvidovat tyto hory zásob na horší časy a něco z nich vyrobit. První na  řadu přišla recyklace „nošenínehodných” triček. Vznikl tak obleček  do letních pařáků, které nás momentálně obšťastňují: sukně a pohodářské tílko.

retricko1

Výroba je velice jednoduchá.. Na výrobu potřebujete dvě trička, nůžky, nitě a bodne šicí stroj.

maskáč

P1000954

 

 

 

 

 

 

 

Rozevláté tílko

U vietnamčíků jsem zakoupila trikot v hodnotě 40 korun českých, velikost XL. Tričko jsem přehnula podélně napůl a upevnila špendlíky, stříhala jsem a sešívala jsem na stroji podle následujícího obrázku. Střih trička si můžete přizpůsobit podle svého vkusu.

návod1

Dolní okraj trička jsem zahnula do rubu a na stroji prošila kolem dokola, kromě jednoho malého kousku, kudy se poté pomocí zavíracího špendlíku prostrčila guma.

P1000959

A čupr trupr tílko je na světě.

 

 

 

Sukňa

Vytvoření apartní sukýnky je možná ještě jednodušší. Tričko jsem opět přehnula napůl, sešpendlila a stříhala jsem tentokrát podle tohoto schématu.

maskac navod

Potom jsem tričko obrátila do rubu a vzniklý tvar prošila podle dalšího obrázku. Toto šití určuje tvar sukně v pase, proto bude v horním okraji sukně nejužší a postupně se bude rozšiřovat. Je důležité, aby se v místě, kde nový šev navazuje na původní sešití boků trička, byl hladký přechod. Jinak by se v tomto místě na sukni dělaly nepěkné boule.

mas2

P1000974

Nakonec se horní okraj sukně dvakrát přehne do rubu a prošije a opět se nechá malý kousek nedošitý. Vznikne tak tunýlek pro gumu. A  je to!


P1000978

P1000979

 

 

Do horkých letních dnů neznám nic pohodlnějšího!


2 P1000990